Jak posílit imunitu a psychickou pohodu?

Aktuální situace je spojená s naší imunitou. Proto jsem pro vás připravil stručný článek a video se cvičením, které pro posílení imunity a psychické pohody doporučuji.

Co oslabuje imunitu?
  • stres,
  • obavy,
  • nedostatek pohybu na čerstvém vzduchu.

Stres a obavy díky současnému velkému tlaku přibývají a imunitu, kterou je nyní potřeba posilovat, naopak oslabují! Není nic horšího než čekat a bát se. Je dobré vědět, že existují cvičení a aktivity na posílení imunity a podporu psychického uvolnění. S jedním takovým cvičením vás v závěru článku seznámím.

Jak posílit imunitu ?

Pravidelným pohybem a cvičením. Díky cvičení se napětí i strach uvolňují a nemají již takovou sílu, zároveň se posiluje naše imunita a s ní spojený lymfatický systém. Nejpřirozenějším pohybem pro podporu naší imunity a uvolnění organismu je chůze. Rovněž doporučuji cvičit venku nebo z pohodlí domova čchi-kung.

Jaké čchi-kung cvičení doporučuji?

Doporučuji cvičení zaměřené na element kovu, který je spojený s plícemi, imunitou a psychickou pohodou. Jedním takovým je dechové cvičení z Pětiorgánové sestavy. Každý, kdo ho cvičí, ví, že velmi pomáhá.

Doporučené cvičení:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

O dýchání

Proces dýchání je často zanedbáván, přitom právě jeho podporou dochází ke zlepšení naší kondice, imunity a psychické pohody. Plíce společně s tlustým střevem a naší kůží jsou hlavními zástupci naší imunity.  K jejich přirozené stimulaci přispívá jeden sval. Který? Ano, je to bránice. A právě dechovým cvičením posilujeme její fungování, bránice tak neustále stimuluje jak naše plíce, tak i naše trávení a vylučování.

Přeji vám prospěšné cvičení na posílení funkčního okruhu plic a vaší imunity.

S pozdravem Martin Businský