Cesta k čínskému cvičení

Jak změním život? Jedině tím, že ho změnit zkusím.

Začátek.

Přibližně v deseti letech jsem se začal zajímat o východní filosofie, cvičení a bojová umění. Cestou do školy a ze školy proběhlo mnoho „dětských“ diskuzí s kamarádem Markem a hlavně doma s mým bratrem z matčiny strany Václavem Vocáskem. Tento zájem mi vlastně vydržel dodnes, s tím rozdílem, že již mám mnohé přetransformované do svých vlastních názorů a metod.

V dětství a dospívání jsem se věnoval mnoha sportům. Uvádím ty co jsem dělal intenzivně a to byly fotbal, atletika a kick-box. V té době jsem vůbec nepřemýšlel jaké má sport pozitivní i negativní účinky. Prostě jsem sportoval. K vědomějšímu cvičení jsem se dostal později.

Cesta k čínskému cvičení.

O čchi-kungu (tradiční čínské cvičení) jsem věděl již delší dobu, ale co je vědět když není praxe…

V roce 2010 jsem se začal prakticky věnovat čínskému cvičení se zaměřením na fyzickou i psychickou vitalitu. Za 8 let jsem prošel obdobím, kdy bylo cvičení méně i více a mnoha fázemi zkoušení, jak to na mě funguje. Díky bratrově praxi instruktora čínských cvičení jsem mohl pozorovat, jak i ostatním lidem cvičení prospívá.

Mé osobní úspěchy byly: zbavení se bolesti zad, alergie a uvědomění si vlastního osobního cíle a cesty.

V roce 2017 jsem navštívil kolébku čchi-kungu Čínu a chrám Shaolin. V této oblasti jsem prohluboval praxi čchi-kungu. Tento rok v září 2018 se mi povedlo tuto návštěvu zopakovat.

Zjistil jsem, že rozvíjení a propojování základních tří oblastí života:

  • Hmoty - tělo a rozmnožovaní - hlavním centrem je oblast břicha.
  • Energie - rozhodování a emoce - hlavním centrem je oblast hrudníku a srdce.
  • Informace - přijímání informací - hlavním centrem je oblast hlavy.

je klíčem smysluplného života a příliš dlouhé, čekání, stagnování a rozmýšlení, je klíčem opačným.

Současnost.

Vzhledem k tomu, že je rok 2018 a osmička je číslo štěstí jak pro mě tak i v Číně a právě to je 8 let co se čchi-kungu intenzivně věnuji, jsem se rozhodl, že pomocí správně zvolených postupů a cvičení budu Vám já, Martin Businský, rád tyto vědomosti předávat a je na Vás, jak se k těmto metodám postavíte a co uděláte.


Odborné vzdělání.

V roce 2017 jsem absolvoval vzděláni akreditované ministerstvem školství.

Funkční trenér se zdravotním zaměřením pro pracovní činnost:

Instruktor zdravotní tělesné výchovy.