Jak proběhl ČÍNA FEST 2020?

V sobotu 25. 1. 2020 začal Nový čínský rok, rok Kovové krysy a současně s ním i nový 12ti-letý cyklus. V KC LOVOš byl oslaven prvním ročníkem festivalu ČÍNA FEST. Jednalo se o festival zdraví, cvičení čchi-kung a tradiční čínské medicíny. Již před jeho začátkem byl avizován velký zájem lidí, který se potvrdil vyprodáním festivalu více než týden před jeho zahájením.

Pojďme se společně podívat na rozhovor s pořadateli, fotogalerii a článek Co se na festivalu událo.

Rozhovor s pořadateli

Fotogalerie

Co se na festivalu událo?

 

Festival byl zahájen tradiční čínskou cvičební sestavou Osm kusů brokátu. Poté nás Liběna Kubalíková seznámila s tím, na co se v tomto novém roce zaměřit.

Na tuto přednášku navázala Věra Vocásková svým životním příběhem nazvaným Cesta proměny, která si s účastníky zacvičila Zlatý cvik , čímž napověděla, že si mohou aktivně během festivalu vyzkoušet jednotlivé a jednoduché cviky. S jejím příběhem se mnoho účastníků ztotožnilo a v závěru byla oceněna mohutným potleskem.

Čchi-kungu pro naší imunitu a elementu kovu se věnoval Martin Businský, který za pomoci dechových cviků rozhýbal všechny v sále. Velký úspěch sklidil cvik „Co dělat, když se mi cvičit nechce.“.

S reportáží o stáži na Klinice tradiční čínské medicíny v čínském městě Chengdu vystoupila Iva Partridge.

V krátké přestávce měli návštěvníci možnost ochutnat tradiční čínské jídlo.

Součástí festivalu byla i galerie asijské tušové malby a kaligrafie, kterou uvedla autorka těchto obrazů Daniela Renčová.

Poté na scénu vstoupil Václav Vocásek a věnoval se cvičení pro zdravá záda a dráze močového měchýře. Všechny zúčastněné profesionálním přístupem spontánně zapojil do cvičení a naučil je cvik, jenž je vhodný praktikovat např. při dlouhém sezení u počítače.

Se základními pilíři tradiční čínské medicíny účastníky seznámil MUDr. Pavel Drbal. Hovořil o hlavních drahách a meridiánech, kde například vysvětlil, jak poznat, který cvik je třeba praktikovat k posílení jednotlivých meridiánů i drah.

Následovala přednáška a poté i praktická ukázka masáží Tuina, kterou předvedl litoměřický masér Ondřej Míka.

Fotoreportáž z intenzivního pobytu v Číně a Shaolinu přednesli manželé Vocáskovi.

V samotném závěru se opět cvičila sestava Osm kusů brokátu, na jejímž začátku Václav vyzval všechny zúčastněné, že si mohou zacvičit také. Nikdo z praktikujících ani na okamžik neváhal a cvičil. Tento magický okamžik byl skvělým vyvrcholením celého festivalu.

Děkujeme všem účastníkům za skvělou atmosféru, která tak učinila ČÍNA FEST jedinečným zážitkem.