Jak podpořit metabolismus

Jednodenní výukový kurz čchi-kung v Lovosicích

Náhradní termín pro dříve přihlášené je 19. a 20. 6. 2021.

Pro ty z vás, kteří chtějí aktivizovat svůj metabolismus, harmonizovat trávení a cítit se opět lehce, jsem připravil nový živý kurz v Lovosicích. Krůček po krůčku vás provedu cvičením, které dovedete praktikovat každý den.

 

Můj příběh

Vždy jsem hodně sportoval, přesto v mém životě nastala období, kdy bylo sportu méně. Pamatuji si, jak jsem kvůli přípravě na zápas zhubl na 71 kg a následně přestal cvičit. Během roku a půl se moje váha vyšplhala na neuvěřitelných 103 kg. Postupně jsem si začal všímat různých neduhů, jako třeba horší hybnosti a podstatně horší fyzické kondice. Ani zažívání nebylo úplně v pořádku a celkově jsem neměl chuť vůbec nic dělat. Postavil jsem se tomu čelem, začal opět sportovat, omezil jsem jídelníček a absolvoval jsem kurz výživového poradce. Ačkoliv se moje tělesná váha vracela do normálu a fyzicky jsem prospíval, stále mi něco chybělo. Začal jsem proto bádat dál a cestu mi ukázala právě tradiční čínská cvičení, s tím spojená životní filozofie a také přístup ke stravě. Zjistil jsem, že člověk by měl přijímat jídlo s radostí a s úctou, vyvarovat se drastickým hubnutím a dietám. Chce to čas a pokoru. Pozvolnou pílí se dopracovat k lepšímu trávení, vylučovaní, metabolismu (čili látkové výměně) a celkovému posílení vitality. O všechny moje poznatky, a hlavně efektivní metodu a tradiční čínská cvičení pro podporu metabolismu a vitality se chci prostřednictvím tohoto kurzu podělit s vámi.

 

Co vám přinese tento kurz?

  • Vzpomenete si na to, co vám dělá dobře. V této době totiž ztrácíme kontakt sami se sebou. Pojďme ho znovu najít.
  • Získáte praktické dovednosti pro podporu trávení a vylučování, díky čemuž se vám postupně uleví.
  • Pochopíte souvislosti mezi metabolismem, celkovou kondicí, náladou a schopností lépe se soustředit a usínat.
  • Prostřednictvím vybraných tradičních čínských cviků zapojíte střed těla do pohybových návyků a prohloubíte svůj dech.
  • Naučíte se pětiorgánovou cvičební sestavu, která trvá zhruba deset minut, a proto je snadné ji zařadit do každodenního života.

Znova spolu

V dnešní informacemi a moderními technologiemi přesycené době ztrácíme kontakt s vlastním tělem. Prostřednictvím tohoto kurzu jej můžete opět navázat a získat zpět tak potřebnou rovnováhu.

Metabolismus

Ten je jedním z klíčových procesů v našich tělech, představuje látkovou výměnu a zpracování přijatých živin. Možná vás překvapuje, že fyzická cvičení mohou tak zásadně ovlivňovat to, co se odehrává uvnitř těla až na buněčné úrovni. Z pohledu tradiční čínské medicíny tvoří tělo a duše celek. I něco tak zdánlivě obyčejného, jako jsou nádech nebo protažení, může souviset s naším trávením a vylučováním.

Živiny přijímané z potravy zajišťují fungování našeho mozku, ale zrovna tak i tkání, vazů, svalů, šlach a dalších důležitých částí našich fyzických těl. Pokud je náš metabolismus oslabený, nedokážeme živiny plně využít a také se ztíží odchod odpadních látek z našeho těla. To vysvětluje, proč ani kvalitní jídelníček není vždy zárukou dobré kondice. Někdy paradoxně lidé, kteří se stravují ledabyle, mohou z nekvalitní potravy získat více živin, protože mají v pořádku metabolismus.

Poznáváte se?

Mezi typické projevy metabolismu, který potřebuje pomoci, patří zejména různé zažívací potíže, celkový pocit únavy a nepohody, pocit stále plného břicha. Nevíme ani z čeho, ale zdá se nám, že přibíráme snad i ze vzduchu. Velmi často si lidé při hubnutí nesprávným způsobem zpomalí bazální metabolismus a paradoxně z každé přijaté potravy spíše přibírají.

Příčiny jsou přitom (bohužel) běžnou součástí našich životů, a to nekvalitní strava přijímaná ve spěchu a bez radosti. S metabolismem však nesouvisí pouze to, co máme na talíři. Také nedostatek pohybu na čerstvém vzduchu a nedostatečná spánková hygiena mají na metabolismus velký dopad. Věděli jste například, že nepravidelný spánek a jeho nárazové dohánění trápí naše trávení? Je zmatené a neví, kdy se „pustit do práce“.

Co se naučíte?

Cvičení na posílení našeho metabolismu

Jednoduchá cvičení na podporu našeho trávení a vylučování.

Sestavu

Blahodárná sestava  pro celé tělo, která je vhodná pro každý den.

Rady a tipy

Jak zefektivnit náš metabolismus.

Pětiorgánová sestava

  • Na tomto kurzu se naučíte správně zacvičit přibližně desetiminutovou sestavu cviků určených pro celé tělo.
  • Sestava je zaměřena na pět funkčních okruhů, které se navzájem doplňují a dohromady tvoří funkční celek.
  • Cviky zapojí do procesu oblasti ledviny, játra, srdce, slezinu a plíce
  • Soustředěné opakování sestavy postupně uvolňuje a podporuje psychiku, klouby, svaly i záda, čímž dává průchod životní síle.

Kurzem provází

Martin Businský

Jsem lektor tradičních čínských cvičení čchi-kung a instruktor zdravotní tělesné výchovy. Svoji praxi jsem podpořil intezivním tréninkem v Číně v letech 2017 a 2018.

O kurzu:

Místo

Centrum kultury LOVOš, 8. května 155/13, Lovosice. Doprava je snadná – město Lovosice se vyznačuje skvělou dopravní dostupností. Je to uzel vlakové, autobusové a automobilové dopravy.
Informace o Centrum kultury LOVOš →

Kdy

Termín bude upřesněn. 9:30-17:00. Během kurzu budou krátké přestávky a jedna dlouhá na oběd.

Cena kurzu

Cena kurzu je stanovena na 1490 Kč. Pro přihlášené později než 14 dní před zahájením kurzu je cena 1800 Kč.

Přihlášky

Pro přihlášení klikněte na tlačítko "Přihlásit se" a do zprávy napište název a datum kurzu.