Čchi-kung s Martinem

Čínské cvičení v pohodlí domova

Prostřednictvím jednotlivých cviků a jejich sestav můžete v souladu s přirozenými biorytmy pozitivně ovlivnit svoji vitalitu během celého roku.

Jednotlivé sestavy jsou v říjnu zaměřeny na trávení a zejména žaludek. V listopadu a prosinci se zaměříme na podporu dýchání, psychické pohody a imunity.

Roční období z pohledu tradiční čínské medicíny a čchi-kung:

 • Jaro je spojeno s novým začátkem, s detoxikací, játry, s vazy a šlachami. Elementem je Dřevo a emocí je hněv v dobré míře:).
 • V létě jsme v plné síle, toto období souvisí s rozkvětem, vysokými teplotami, srdcem a krevním oběhem. Elementem je Oheň a emocí je radost.
 • Babí léto je obdobím sklizní, souvisí s trávením, slezinou a žaludkem. Elementem je Země a posilujeme pocit vyrovnanosti.
 • Podzim se pojí se studeným vzduchem, dýcháním, plícemi, tlustým střevem a imunitou celkově. Elementem je Kov a emocí je smutek (lučení se s plody roku).
 • Zima přináší tmu a chladné počasí, pojí se s budováním nové struktury, s ledvinami a bedry. Elementem je Voda a emocí je strach.

Co se naučíte?

Úvodní kurz

Provedu vás základy těchto cvičení a vysvětlím vám základní principy.

Měsíční cvičení

Každý měsíc si zacvičíte příslušné sestavy. Tlačítko níže zobrazí detaily.

Rady a tipy

Šikovné a srozumitelné tipy pro každodenní šťastný život.

Každý měsíc přidám dvě nové lekce, které budou trvat okolo 45 minut. První cvičení budou publikována vždy k 1. dni měsíce a ta druhá vždy k 14. dni měsíce.

ČEMU SE BUDEME VĚNOVAT?

Čchi-kung představuje jednoduchá pohybová cvičení zaměřená na vybrané partie, jak jsou například krční páteř, hrudní páteř či bedra.

Automasážím, které blahodárně působí na naše tělo. Masírovat budeme body i oblasti konkrétních orgánů.

Podíváme se však také na životosprávu, která se odráží i v naší psychice. Na mých lekcích se věnuji zpravidla spánku, dýchání, trávení, vylučování, schopnosti psychického uvolnění a zbavení se stresu během dne a života.

Na pravidelných cvičeních se vždy rád podělím o můj přístup ke zdraví, tělu a pohodě. Opírám se o vlastní selský rozum a zkušenosti.

Zjistíte (pokud jste to již nezjistili), že pravidelné cvičení je velmi propojeno s naší psychikou. A platí to i obráceně, psychika je v úzkém spojení s naším tělem.

Bonusy - Získáte průvodce a úvod do světa čchi-kung

 • Každé cvičení má svá pravidla, aby bylo efektivní a bezpečné. Proto jsem pro vás připravil úvodní kurz, kterým je vhodné začít. Ten naleznete hned po přihlášení v menu Čchi-kung s Martinem.
  1. Představím vám čchi-kung,
  2. vysvětlím základní prvky cvičení (např. postoj, rotace, rozhoupání)
  3. a seznámím vás s tím, jak správně cvičit.
 • Druhým bonusem on-line prostředí je stránka s možností klást dotazy nebo diskutovat s ostatními členy. Věřím, že nemusím připomínat pravidla slušného chování a vzájemnou úctu.
 • Pokud budete mít dotaz k cvičení, můžete mi napsat. Každý měsíc připravím bonusovou video lekci zaměřenou právě na zodpovídání dotazů nejen o čchi-kungu.

Jak cvičení vypadá?

Uživatelské prostředí je velmi jednoduché, přehledné a intuitivní.

Výukou vás provede

Martin Businský

Jsem lektor tradičních čínských cvičení čchi-kung a instruktor zdravotní tělesné výchovy. Svoji praxi jsem podpořil intezivním tréninkem v Číně v letech 2017 a 2018.

Informace

Doba trvání

Každý měsíc přidám dvě nové lekce, které budou trvat okolo 45 minut. První cvičení budou publikována vždy k 1. dni měsíce a ta druhá vždy k 14. dni měsíce. Dále přidám vždy jednu bonusovou lekci, ve které budu odpovídat na vaše dotazy.

Místo

Cvičení vyučuji on-line v sekci Čchi-kung s Martinem, která se nachází na této webové stránce martin-businsky.cz. Po zaplacení vám pošlu na e-mail přístupové údaje do on-line kurzu.

Cena cvičení

Čchi-kung s Martinem stojí na tři měsíce (90 dnů) 800 Kč a na šest měsíců (180 dnů) 1500 Kč. Jedná se o zaváděcí cenu, pokud budete chtít pokračovat i po vybraném období (v což doufám:), cena vám zůstává stále stejná i v případě, že by se cena pro nové zájemce navýšila.

Koupením nic neriskujete.

Zakládám si na spokojenosti. Pokud s on-line cvičením nebudete spokojeni, tak mi do 14 dnů po objednání napište na cviceni@martin-businsky.cz a vrátím vám peníze.