Jak podpořit metabolismus

Jednodenní výukový kurz čchi-kung 25. září 2021 v Praze

Pro ty z vás, kteří chtějí aktivizovat svůj metabolismus, harmonizovat trávení a cítit se opět lehce, jsem připravil nový živý kurz v Praze. Krůček po krůčku vás provedu cvičením, které dovedete praktikovat každý den.

 

Můj příběh

Vždy jsem hodně sportoval, přesto v mém životě nastala období, kdy bylo sportu méně. Pamatuji si, jak jsem kvůli přípravě na zápas zhubl na 71 kg a následně přestal cvičit. Během roku a půl se moje váha vyšplhala na neuvěřitelných 103 kg. Postupně jsem si začal všímat různých neduhů, jako třeba horší hybnosti a podstatně horší fyzické kondice. Ani zažívání nebylo úplně v pořádku a celkově jsem neměl chuť vůbec nic dělat. Postavil jsem se tomu čelem, začal opět sportovat, omezil jsem jídelníček a absolvoval jsem vzdělávací kurz výživového poradce. Ačkoliv se moje tělesná váha vracela do normálu a fyzicky jsem prospíval, stále mi něco chybělo. Začal jsem proto bádat dál a cestu mi ukázala právě tradiční čínská cvičení, s tím spojená životní filozofie a také přístup ke stravě. Zjistil jsem, že člověk by měl přijímat jídlo s radostí a s úctou, vyvarovat se drastickým hubnutím a dietám. Chce to čas a pokoru. Pozvolnou pílí se dopracovat k lepšímu trávení, vylučovaní, metabolismu (čili látkové výměně) a celkovému posílení vitality. O všechny moje poznatky, a hlavně efektivní metodu a tradiční čínská cvičení pro podporu metabolismu a vitality se chci prostřednictvím tohoto kurzu podělit s vámi.

 

Co vám přinese tento kurz?

  • Vzpomenete si na to, co vám dělá dobře. V této době totiž ztrácíme kontakt sami se sebou. Pojďme ho znovu najít.
  • Získáte praktické dovednosti pro podporu trávení a vylučování, díky čemuž se vám postupně uleví.
  • Pochopíte souvislosti mezi metabolismem, celkovou kondicí, náladou a schopností lépe se soustředit a usínat.
  • Prostřednictvím vybraných tradičních čínských cviků zapojíte střed těla do pohybových návyků a prohloubíte svůj dech.
  • Naučíte se pětiorgánovou cvičební sestavu, která trvá zhruba deset minut, a proto je snadné ji zařadit do každodenního života.

Znova spolu

V dnešní informacemi a moderními technologiemi přesycené době ztrácíme kontakt s vlastním tělem. Prostřednictvím tohoto kurzu jej můžete opět navázat a získat zpět tak potřebnou rovnováhu.

Metabolismus

Ten je jedním z klíčových procesů v našich tělech, představuje látkovou výměnu a zpracování přijatých živin. Možná vás překvapuje, že fyzická cvičení mohou tak zásadně ovlivňovat to, co se odehrává uvnitř těla až na buněčné úrovni. Z pohledu tradiční čínské medicíny tvoří tělo a duše celek. I něco tak zdánlivě obyčejného, jako jsou nádech nebo protažení, může souviset s naším trávením a vylučováním.

Živiny přijímané z potravy zajišťují fungování našeho mozku, ale zrovna tak i tkání, vazů, svalů, šlach a dalších důležitých částí našich fyzických těl. Pokud je náš metabolismus oslabený, nedokážeme živiny plně využít a také se ztíží odchod odpadních látek z našeho těla. To vysvětluje, proč ani kvalitní jídelníček není vždy zárukou dobré kondice. Někdy paradoxně lidé, kteří se stravují ledabyle, mohou z nekvalitní potravy získat více živin, protože mají v pořádku metabolismus.

Poznáváte se?

Mezi typické projevy metabolismu, který potřebuje pomoci, patří zejména různé zažívací potíže, celkový pocit únavy a nepohody, pocit stále plného břicha. Nevíme ani z čeho, ale zdá se nám, že přibíráme snad i ze vzduchu. Velmi často si lidé při hubnutí nesprávným způsobem zpomalí bazální metabolismus a paradoxně z každé přijaté potravy spíše přibírají.

Příčiny jsou přitom (bohužel) běžnou součástí našich životů, a to nekvalitní strava přijímaná ve spěchu a bez radosti. S metabolismem však nesouvisí pouze to, co máme na talíři. Také nedostatek pohybu na čerstvém vzduchu a nedostatečná spánková hygiena mají na metabolismus velký dopad. Věděli jste například, že nepravidelný spánek a jeho nárazové dohánění trápí naše trávení? Je zmatené a neví, kdy se „pustit do práce“.

Co se naučíte?

Cvičení na posílení našeho metabolismu

Jednoduchá cvičení na podporu našeho trávení a vylučování.

Sestavu

Blahodárná sestava  pro celé tělo, která je vhodná pro každý den.

Rady a tipy

Jak zefektivnit náš metabolismus.

Pětiorgánová sestava

  • Na tomto kurzu se naučíte správně zacvičit přibližně desetiminutovou sestavu cviků určených pro celé tělo.
  • Sestava je zaměřena na pět funkčních okruhů, které se navzájem doplňují a dohromady tvoří funkční celek.
  • Cviky zapojí do procesu oblasti ledviny, játra, srdce, slezinu a plíce
  • Soustředěné opakování sestavy postupně uvolňuje a podporuje psychiku, klouby, svaly i záda, čímž dává průchod životní síle.

Kurzem provází

Martin Businský

Jsem lektor tradičních čínských cvičení čchi-kung a instruktor zdravotní tělesné výchovy. Svoji praxi jsem podpořil intezivním tréninkem v Číně v letech 2017 a 2018.

O kurzu:

Místo

Octárna Holešovice Argentinská 24 Praha 7 - Holešovice
Informace o Octárně Holešovice →

Kdy

25. září 2021. 9:30-16:30. Během kurzu budou krátké přestávky a jedna dlouhá na oběd.

Cena kurzu

Cena kurzu je stanovena na 1990 Kč.